روند کاهشی قیمت خودرو در بازار ادامه دارد

در چند روز اخیر برخی از خودروهای داخلی همچون تندر ۹۰ ، پراید  و تیبا در بازار آزاد به قیمتی ارزان‌تر از قیمت تجاری تعیین شده از سوی خودروسازان به فروش می‌رسند.

بر این اساس در حالیکه قیمت تجاری خودروی پراید ۱۱۱ ،۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین کرده است اما این محصول در بازار آزاد با قیمت ۱۶ میلیون و ۲۰۰هزار تومان به فروش می رسد.

همچنین قیمت تجاری سایپا ۱۳۱SL معادل ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده  اما قیمت این خودرو در بازار به ۱۵ میلیون تومان رسیده است.

قیمت سایپا ۱۳۱SX نیز در بازاربه  ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده  در حالیکه قیمت رسمی آن ۱۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است.

بر اساس این گزارش قیمت رسمی تیبا معادل ۱۹ میلیون و ۷۹۰هزار تومان تعیین شده اما این محصول هم اکنون در بازار آزاد به قیمت ۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

همچنین  قیمت تندر ۹۰ مدل E2 پارس خودرو نیز با کاهش چشم گیر نسبت به قیمت رسمی ۳۶ میلیون تومانی آن به ۳۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است و تندر ۹۰ ایران خودرویی نیز با قیمت۳۰میلیون تومان به فروش می رسد.

قیمت مگان در بازار نیز که در چند ماه گذشته روند صعودی داشته  اندکی کاهش یافته و به ۷۴ میلیون رسیده در حالیکه قیمت تجاری تعیین شده این محصول ۷۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.
بر اساس این گزارش با توجه به صحبت‌های صورت گرفته مبنی بر کاهش قیمت خودرو، مصرف‌کنندگان همچنان در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند و عرضه در بازار بیشتر شده که این وضعیت منجر به رکود در بازار خرید و فروش و کاهش نسبی قیمت ها شده است.

لازم به ذکر است انواع خودرو در چند روز اخیر  قیمت یکسان و ثابتی نداشتند و در نمایندگی های فروش مختلف به قیمت های متفاوت به فروش می رسد.

همچنین ادامه روند نزولی قیمت خودرو سبب شده که مردم در انتظار کاهش بیشتر خودرو ، از خرید منصرف شوند و این امر عامل ایجاد رکود در بازار شده است.نظر خود را بیان کنید