ردپای انور ابراهیم در گم شدن هواپیمای مالزی!

این روزها دیگر همه پیگیر ماجرای مرموز هواپیمای ناپدید شده مالزی هستند که بیتر از یک هفته‌  است خبری از آن در دست نیست. با آغاز هفته دوم تحقیقات،حالا پلیس و مقام‌های امنیتی به سرنخ‌های جدیدی را پیدا کرده‌اند که احتمال هواپیماربایی با انگیزه سیاسی را می‌دهد.
به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: یک هفته است کسی  از پرواز MH370 مالزی و ۲۳۹ مسافرش که قرار بود به پکن برسند خبری دقیقی ندارد. حالا ماموران اف‌بی‌آی که در حال کمک به پلیس مالزی هستند از احتمال ربوده شدن هواپیما توسط خلبان و فرود آن در نقطه‌ای نامعلوم خبر داده‌اند.
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ظاهر احمد شاه،خلبان ۵۳ ساله این پرواز قبل از رفتن به فرودگاه در دادگاه جنجالی انور ابراهیم،رهبرمخالفان دولت مالزی شرکت کرده و احتمال دارد پس از غیرفعال کردن سیستم‌های ارتباطی و امنیتی اقدام به ربودن هواپیما کرده باشد. نجیب رزاق، نخست‌وزیر مالزی به تازگی اعلام کرد عملیات جستجو برای هواپیمای مفقود شده خطوط هوایی این کشور با درجه بالایی از اطمینان نشان می‌دهد که سیستم‎های ارتباطی هواپیما غیر فعال شده بوده و این می‌تواند حاصل اقدام عمدی یک نفر در داخل هواپیما باشد. گزارش‌ها نشان می‌دهد که خلبان هواپیما یکی از طرفداران سرسخت انور ابراهیم بوده و به احتمال زیاد هوپیماربایی را به عنوان اقدامی اعتراضی علیه دولت مالزی انجام داده است. کارشناسان می‌گویند ظاهر احمد شاه یکی از خلبان‌های ماهر بوده است که در سابقه خود ساخت یک شبیه ساز پرواز ویژه را دارد.
احتمال همدست بودن خلبان(تصویر بالا) و کمک خلبان پرواز داده شده است
پلیس مالزی به همین خاطر روز گذشته اقدام به تفتیش خانه و محل زندگی این خلبان کرد تا به اسناد جدیدی دست پیدا کند. اکنون با فرضیه احتمال فرود مخفیانه هواپیما نیروهای امنیتی در حال بررسی محل‌های احتمالی ماجرا هستند. کارشناسان ۶۳۴ نقطه از استرالیا تا مالدیو و مالزی را مشخص کرده‌اند که احتمال دارد این هواپیما مخفیانه در آن فرود آمده و مسافران آن به گروگان گرفته شده باشند. انور ابراهیم ۱۶ اسفند در دادگاهی جنجالی به اتهام روابط جنسی غیر مشروع به ۵ سال حبس محکوم شد. گفته می‌شود خلبان هواپیما پس از شرکت در جلسه دادگاه با عصبانیت از ماجرا به فرودگاه رفته است. گروه‌های حقوق بشر حکم این دادگاه را «اقدامی سیاسی» خوانده و گفته‌اند که دولت مالزی سعی در دور نگه داشتن انور از اوضاع سیاسی با متوسل شدن به هر روشی دارد.
انور ابراهیم رهبر مخالفان مالزی ساعاتی قبل از پرواز مفقود شده به پنج سال زندان محکوم شد
نیروهای پلیس اقدام به تفتیش خانه خلبان کرده‌اند


نظر خود را بیان کنید