راه های بررسی خلوص و سلامت آب

در عصری که آب معدنی به راحتی در دسترس افراد قرار دارد بیشتر افراد در مورد آبی که از طریق شیر منزل به دستشان می رسد هوشیارتر شده اند. همانطور که می دانید نوشیدن آب منزل ارزان تر از خرید آب های معدنی است. با این وجود ممکن است آب منزل آلودگی هایی را نیز در خود داشته باشد. برخی از آلودگی هایی که در آب شیر یافت می شود در برگیرنده جیوه، مس، میکروارگانیسم ها و انواع مختلفی از داروها، کودها و ضدعفونی کننده هاست. شما می توانید از طریق فرآیندهایی که در این مقاله معرفی می کنیم، خلوص آب شرب خود را بررسی کنید. پس همراه ما باشید.

روش اول:آب را خودتان مورد بررسی قرار دهید

 1. یک لیوان تمیز بردارید و آن را با آب شیر پر کنید
 2. لیوان را جلوی نور بگیرید و به آن نگاه کنید: آیا آب شفاف است؟ می توانید ذرات شناور در آب یا چیزی که ته لیوان ته نشین شده است را مشاهده کنید؟ هر چیزی به جز آب شفاف نشانه وجود آلودگی باکتریایی یا ذرات آلوده است.
 3. آب را بو کنید: آیا بوی تخم مرغ فاسد را می دهد؟ آیا بوی استخر می دهد؟ بوی لاک پاک کن دارد؟ بوی نامطبوعی از آن احساس می کنید؟ این بوها می تواند نشانه وجود محتوای بالای کلر ، حلال های آلی یا سولفور باشد.
 4. کیت بررسی خلوص اب خریداری کنید: شما می توانید این کیت ها را به صورت آنلاین یا در فروشگاه های محلی پیدا کنید. این تست ها معمولا کلر، نیترات و نیتریت، مواد معدتی همچون آهن، مس و سرب را اندازه می گیرند. نتایج این بررسی دقیق تر از نگاه کردن به آب و بو کردن آن خواهد بود.
 • تست خلوص آب معمولا بیشتر از ۴۰ دلار هزینه در پی خواهند داشت
 • این کیت ها را می توان به راحتی خواند. کافیست آن را در اب فرو ببرید. کیت نموداری دارد که در خواندن نتایج به شما کمک می کند. نه تنها قادر خواهید بود انواع مختلفی از آلودگی ها را تشخیص دهید بلکه می توانید سطح امن و خطرناک را نیز شناسایی کنید. بر اساس نتایجی که از این کیت به دست می اید می توانید سیستم تصفیه کننده آب را منزل خریداری کنید.

روش دوم: نتایج تست حاصل از تامین کننده آب را بررسی کنید

 1. با مرکز تامین کننده آب تماس بگیرید و ببینید تست های منظمی بر روی آب انجام می دهند یا خیر. برخی از کشورها دارای الزامات خاص خود برای تست و بررسی آب هستند. پس بهتر است با تامین کننده آب شرب خود تماس بگیرید.
 2. نتایج تست و ازمایش را از تامین کننده اب بگیرید و آن را برای وجود مشکل بررسی کنید:
 • برای خواندن گزارش، کافیست از راهنمایی که در آن وجود دارد استفاده کنید. بر اساس نتایج این تست می توانید با مرکز تماس بگیرید و در مورد خلوص آب مطمئن شوید.

روش سوم: از تست های حرفه ای استفاده کنید

 1. آزمایشگاه هایی که می توانند اب را بررسی کنند پیدا کنید:

با مرکز سلامت محله خود تماس بگیرید و لیست ازمایشگاه های تایید شده را بگیرید.

 1. یک یا چند نمونه از اب را برای تست به ازمایشگاه ببرید:

دستورالعمل های ازمایشگاه را برای برداشتن نمونه و آماده سازی آن برای انتقال به آزمایشگاه دنبال کنید. حتما شما هم نمی خواهید نمونه آلوده ای برای ازمایشگاه فراهم کنید. پس از دستورالعمل تبعیت کنید.

 1. نمونه را به ازمایشگاه ببرید تا مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد:

بر اساس نتایج، می توانید از سیستم تصفیه آب خانگی استفاده کنید یا با فردی در مورد تجهیزات آب و گزینه های دیگر صحبت کنید.

منبع: بررسی سلامت آبنظر خود را بیان کنید