دشمنان در پی تغییر باور و ایجاد یاس در دانشجویان کشور

رئیس دانشگاه آزاد: اساتید با ایجاد باور در دانشجویان، دشمن را ناامید کنند

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نقشه های دشمنان در تغییر باور و پراکندن روحیه ناامیدی در جوانان گفت: اساتید با ایجاد باور و امید در دانشجویان این نقشه دشمن را خنثی کنند.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر فرهاد رهبر امروز (دوشنبه) در آیین پاسداشت مقام استاد در واحد علوم تحقیقات با اشاره به اهمیت دانشگاه به عنوان مرکز انسان سازی اظهار کرد: تا وقتی استاد شان واقعی خود را نیابد این امر‌ ممکن نمی شود.
وی با اشاره به فشارهای دشمنان در عرصه های مختلف ادامه داد: با اینکه ۴۰ سال از مشکل سازی و فشارهای دشمنان می گذرد آنها راه به جایی نبرده اند و اکنون بعد از عرصه نظامی و اجتماعی که در آن موفق نبودند به سمت عرصه فرهنگی آمده اند تا با تغییر باور و ایجاد یاس در دانشجویان مشکل سازی کنند و مانع از پیشرفت کشور شوند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر نقش اساتید در حوزه های مختلف گفت: اساتید با ایجاد باور ما می‌توانیم و ما توانستیم ابتدا در خود و انتقال آن به دانشجویان می توانند این ابزار دشمن را خنثی کنند.
وی همچنین بر رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم تاکید کرده و گفت: دانشگاه آزاد در صدر دانشگاه های کشور از نظر تولید علم قرار دارد و بقیه دانشگاه های کشور با فاصله زیاد از آن هستند.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران افزود: دانشگاه آزاد در تولید علم موفق بوده است و باید در تبدیل علم به ثروت و حل مسایل کشور نیز تلاش کنیم.
وی بار دیگر‌ بر اهمیت خودباوری اساتید دانشگاه تاکید کرده و افزود: اساتید باید با ایجاد روحیه امید در دانشجویان و در نتیجه کارآفرینی ابزار دشمن را خنثی کرده و شاگردان‌ خود را به کارآفرینی تشویق کنند.

 نظر خود را بیان کنید