چگونه ی عکس های خوبی بگیریم

عکاسی یکی از سرگرمی‌های لذت‌بخشی است که می‌تواند ساعت‌ها شما را درگیر کند. دانستن نکات و ترفندهای عکاسی، این لذت را مضاعف می‌کند.از عکس‌هایی که می‌گیرید، راضی نیستید؟ این نارضایتی معمولا بدین‌معنا است که به‌دنبال راهی برای تاثیر آتمسفر عکس‌هایتان هستید. این تم عنصری مفید برای تحصیل است. امروزه، یادگیری تکنیک‌های عکاسی از هر زمان دیگری راحت‌تر است. در ادامه در مطلب اخبار تکنولوژی در مورد چگونه ی عکس های خوبی بگیریم بیشتر صحبت می کنیم.

چگونه ی عکس های خوبی بگیریم

درادامه، چند نکته‌ی بسیار ساده و حتماً مهم در عکاسی را مداقه می‌کنیم.شاید خنده‌دار به‌نظر بیاید؛ ولی اندازه زاید از عکاسان قبل‌ازآنکه از سوژه‌ی ملحوظ عکس بگیرند، توجه و تمرکز کافی نمی‌کنند. این بی‌توجهی در عکس‌ها نمود پیدا می‌کند؛ مثلا وجود اشیایی در پس‌زمینه، اخت سطل آشغال یا هرچیز سربه راه دیگر ناشی از این نبود تمرکز است. اگر تنها پنج نفس صرف ملاحظه پس‌زمینه کنید؛ یعنی گوشه‌های نقش را امعان و کامپوزیشن مناسبی اتخاذ کنید، قطعا عکس بهتری ثبت خواهید کرد.

عکاسی در شب

سعی کنید عناصر زیادی را از پس‌زمینه‌ی عکستان حذف کنید؛ زیرا هرچه عناصر موجود پس‌زمینه بیشتر باشند، نیوشنده و گوینده عکس کار سخت‌تری در دیدن سوژه‌ی اصلی دارد. بنابراین، سوژه‌ی شما هرچه باشد، از عکاسی صورت غمناک تا عکاسی از مناظر، بهتر است پس‌زمینه‌ی خلوت‌تری داشته باشید. این امر موجب می‌شود سوژه‌ی اصلی راحت‌تر و واضح‌تر معین شود و درنهایت، عکس شما برای شنونده جذاب‌تر باشد.

برخی از عکاسان خام این نکته‌ی بیش بنیادین را خوب می‌گیرند. اگر دوربینتان را ثابت نگه ندارید، حدس بلورشدن عکس وجود دارد. برای ثابت نگه‌داشتن دوربین وجود سه‌پایه زورکی نیست. اگر تلسکوپ را به‌درستی دردست بگیرید، لرزش نخواهد داشت. برای این کار تلسکوپ را با دو دست نگه دارید و سعی کنید دستانتان را به قفسه‌ی سینه بچسبانید. اگر از تلسکوپ DSLR کاربرد می‌کنید، دست خود را زیر تلسکوپ ثابت کنید؛ همان‌طورکه در عکس زیر می‌بینید. ترجیحا برای عکاسی از نمایاب دوربین استعمال کنید و از LCD آن استفاده نکنید. این کار باعث می‌شود دوربینتان در پایدارترین حالت قرار گیرد.

چگونه ی عکس های خوبی بگیریم

از فیلترها استعمال کنید

یکی از بلوز بی آستین راه‌ها برای تاثیر کیفیت عکس‌ها، مصرف از فیلتر کم ارزش طی عکاسی است. فتوشاپ و لایت روم ابزارهایی افزون قدرتمند برای ترمیم عکس هستند؛ اما این ابزارها کیفیت عکس‌های گرفته‌شده با صافی را ندارند. در مواقع مختلفی نظیر مواقع زیر، می‌توانید از فیلترها استفاده کرد:

استفاده از صافی Polarizing Filter برای نقصان کنتراست هوا و زمین و کاهش طنین شدید نور از سطوح غیرفلزی و کاهش مه محیط

استفاده از فیلتر Graduated Neutral Density

استفاده از فیلتر Neutral Density برای کمینه‌کردن نور ورودی به لنز و امکان کاهش سرعت شاتر برای ثبت تصاویری ناب از حرکت ابرها و آببا صرف اندکی وقت برای استعمال از صافی ضمن عکاسی، می‌توانید وقت مازاد یدکی صرفه‌جویی کنید که پس از عکاسی، صرف ویرایش عکس می‌کنید.

چگونه ی عکس های خوبی بگیریم

صبور باشید

در مقام عکاس، صبوربودن یکی از سخت‌ترین کارها منظور می‌شود. برای عکاسی عجله نکنید. عجله‌کردن نه‌‌تنها باعث اضافه احتمال خطا می‌شود؛ بلکه وقت کمتری برای فکرکردن به نوردهی و کامپوزیشن و سایر مسایل خواهید داشت. بهتر است به این مبحث ملودی اصلی فکر کنید هرباری که برای عکاسی بیرون می‌روید، یک یا دو عکس عالی بگیرید تا اینکه عکس‌های گوناگون متوسط. با این ذهنیت مسلما وقت بیشتری برای فکرکردن به سوژه‌ی عکاسی صرف خواهید کرد و عکس‌های بهتری ثبت‌ می‌کنید.

 

 نظر خود را بیان کنید