تجربه ای کوتاه از سفر با قطار

نمی دانم شما تابحال با قطار از تهران به مازندران سفر کرده اید یا خیر. اگر این تجربه را دارید که خب تمام این متن را یکبار حس کرده اید و خوب می دانید که چه می خواهم بگویم. اما اگر اینکار را نکرده اید، پیشنهاد می کنم همین حالا یک بلیط قطار اینترنتی به مقصد ساری بخرید و چمدانتان را ببندید. در ادامه با مقاله ی تجربه ای کوتاه از سفر با قطار با ما همراه باشید.

تجربه ای کوتاه از سفر با قطار

سفر با قطار از تهران به مازندران بسیار جذاب است. اصلا مهم نیست که شما قصد دارید به مازندران بروید یا نه. اینجا واقعا می توان از آن جمله کلیشه ای استفاده کرد که مسیر مهم است نه مقصد. من تجربه شخصی خود را در این مقاله برای شما می نویسم تا بدانید از چه صحبت می کنم.

خرید اینترنتی بلیط قطار تهران ساری

من متولد تهران هستم و سال ها در این شهر پر دود و ترافیک زنده مانده م. چند سالی است که مادرم به مازندران رفته و آنجا زندگی می کند و هرازگاهی برای تعطیلات و یا به بهانه های مختلف با اتوبوس به مازندران می رفتم. این بار اما بلیط اتوبوس گیرم نیامد و مجبور شدم که قطار را برای این سفر انتخاب کنم. بلیط قطار مشهد شیراز را اینترنتی خریداری کردم و ساعت ۱۲ شب بود که سوار قطار شدم.

کوپه اتوبوسی اصلا جذاب نیست

آن زمان برای خرید یک بلیط قطار در کوپه های شخصی پول کافی نداشتم پس کوپه اتوبوسی تنها انتخاب من بود  و می توانستم از بلیط قطار مشهد نیز استفاده کنم. وقتی وارد شدم تعداد زیادی آدم روی صندلی هاشان نشسته و یا خواب بودند. قطار که راه افتاد از جایم بلند شدم و در سالن ها قدمی زدم. اینجا بود که فهمیدم تا الان چه چیزهایی را از دست داده بودم.

تجربه ای کوتاه از سفر با قطار

از شیشه پنجره قطار می شد مناظر فوق العاده ای را دید. وقتی قطار از دل کوه ها عبور می کرد و صدای وحشتناک سوت قطار در سکوت شب در دل کوه های مازندران پر می شد، هی چیزی بیشتر از یک چای بد طعم در کنار پنجره قطار به من نمی چسبید.

طلوع آفتاب، نرسیده به سوادکوه

اینقدری در مسیر سر و صدا وجود داشت که حتی برای لحظه ای هم چشم برهم نگذارم. کم کم ساعت ۵ شده بود و ما نزدیک سوادکوه رسیده بودیم. مه غلیی در هوا وجود داشت که گاهی انگار حتی از منفذهای قطار وارد می شد و توسط پیرمردی که کنار من خوابیده بود بلعیده  می شد.

فکر میکنم هشتمین لیوان چای را که خوردم حس کردم هوا کمی روشن تر شضده است. از پنجره بیرون را نگاه می کردم که در افق از پشت سبزه زارهای عمیق سواد کوه، خورشید آرام آرام بیرون می خزید. چیز کمی در وصف این صحنه ها می شود گفت. باید باشید و ببینید.

نیمروی قبل از رسیدن خیلی جذاب است

بعد از سیراب شدن از طلوع زیبای خورشید با صدای قار و قور شکم خسته و عزیزم به آشپزخانه رفتم و نیمروی مفصلی سفارش دادم و با یک چای صبحگاهی به صبحانه مختصر اما اعیانی خود پایان دادم. حالا دیگر ما به زیراب رسیده بودیم و وقت خداحافظی از قطاری بود که تا ساری و یا حتی گرگان قرار بود برود.

تجربه ای کوتاه از سفر با قطار

سفر با قطار یکی از دلنشین ترین تجربه های بشری است. آن را به همه شما پیشنهاد می کنم. البته بهتر است بلیط قطار خود را از قبل رزرو کنید. مخصوصا که این روزها با داغ شدن بازار خرید اینترنتی بلیط قطار، ممکن است حتی در روزهای عادی هم بلیط گیرتان نیاید. چه برسد به تعطیلات تابستانی یا عید نوروز.نظر خود را بیان کنید