فرانسه کشور فرهنگ و هنر

فرانسه با داشتن جاذبه­ های گردشگری فراوان در لیست توریستی­ترین کشورهای اروپایی قرار گرفته است و هرسال بیش از ۸۰ میلیون گردشگر از سراسر جهان به این کشور سفر می­کنند. فرانسه سومین کشور پردرآمد در صنعت گردشگری‎ است و از بهترین مقاصد گردشگری جهان به حساب می­آید. و با استفاده از تور فرانسه نوروز ۹۸ می توانید به این کشور سفر کنید و بسیاری از جاذبه­های گردشگری این کشور در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است و شهرهای پاریس، کن، نیس، لیون، بوردو و استراسبورگ فرانسه از بیشترین بازدیدکنندگان خارجی برخوردار بوده­اند. در ادامه با ما در مقاله ی فرانسه کشور فرهنگ و هنر همراه باشید.

فرانسه کشور فرهنگ و هنر

برخی از جاذبه ­های گردشگری فرانسه که در می توانید در تورهای نوروزی ۹۸ از آن ها دیدن کنید در شهرهای مختلف آن عبارتند از : برج ایفل که نماد شهر پاریس است و از دیدنی­ترین مکان­های فرانسه محسوب می­شود که بسیاری از بزرگان تاریخ نیز از این برج دیدن کرده­اند. با اینکه سازندگان این برج اعتقاد داشتند که از استحکام کافی برخوردار نیست و قصد تخریب آن را داشتند اما این برج فلزی از سال ۱۸۸۹ پابرجا باقی مانده و از مهمترین جاذبه­های این کشور شده است.

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس که درسال ۱۱۶۳ در مرکز شهر ساخته شد سالانه میزبان ۱۳ میلیون گردشگر خارجی است که جذب نمای باشکوه و معماری جالب گوتیک آن می­شوند. کلیسای نوتردام دولاگارد مارسی نیز در شهر مارسی فرانسه واقع شده است و یکی از جذاب­ترین و زیباترین کلیساهای موجود در این منطقه است. هردوی این کلیساها در زمره بهترین جاذبه­های گردشگری فرانسه قرار دارند.

دره لویر

دره لویر منطقه­ای بسیار دیدنی در نزدیکی پاریس فرانسه است که صدها قلعه را که هرکدام از نظر نوع معماری استفاده شده بی­نظیر هستند را در برمی­گیرد و به زیبایی خاصی تمام تاریخ این کشور را بیان می­کنند. قلعه جنونسو مشهورترین قلعه در این دره است که از چشم­انداز منحصر به فردی برخوردار است و در قرن شانزدهم بر روی رودخانه­ای زیبا بنا شده است این قلعه به قلعه بانوان نیز معروف است.

 

فرانسه کشور فرهنگ و هنر

دهکده سحرآمیز اگوییسهایم

یکی دیگر از جاذبه ­های خاص و زیبای فرانسه دهکده سحرآمیز اگوییسهایم است که شبیه یکی از جاذبه های گردشگری بالی می باشد و شما می توانید از تور بالی نوروز ۹۸  برای دیدن این جاذبه ی گردشگری استفاده کنید که در منطقه آلزاس در شمال شرقی فرانسه واقع شده و تداعی کننده یک شهر جادویی است. این دهکده با داشتن گل­های فرانسوی زیبا و خانه­ها و خیابان­های رنگارنگ وباریکش که در قرن ۱۶ ام طراحی شده است نمایشگریک نقاشی زیبا و با جان است و شما با رفتن به این دهکده از دنیای واقعی خود جدا شده وبا شرکت در جشنواره­هایش گویی به دنیای والت دیزنی سفر کرده اید.

شهر کن

وجود شهر کن در فرانسه که شهر بازیگران مشهور سینماست این شهر را به یکی دیگر از برترین جاذبه­های گردشگری فرانسه تبدیل کرده است. جشنواره فیلم کن وانداختن فرش قرمز که نه تنها ستاره‎های هالیوودی، بلکه تمام بازیگران لایق اهدای جایزه در آن شرکت دارند چهره دیگری به این کشور داده است. وجود سواحل ماسه­ای کن در دو بخش خصوصی وعمومی که هرکدام خدمت­رسانی متفاوتی دارند یکی دیگر از جذابیت­های موجود در این منطقه است.

فرانسه کشور فرهنگ و هنر

طاق پیروزی؛ بزرگترین طاق دنیا یک سمبل نام­آشنا و مطرح در فرانسه است که در میدان شارل دوگل و در انتهای خیابان مشهور شانزلیزه قرار گرفته و یادبودی برای سربازان ناپلئون است و مردم فرانسه برای ادای احترام خود به این سربازان که در زیر طاق دفن شده­اند در این مکان جمع می­شوند.

از دیگر جاذبه ­های مطرح و زیبای فرانسه می­توان به کاخ ورسای که به عنوان بزرگترین کاخ سلطنتی جهان شناخته شده است اشاره کرد. کشور فرانسه با داشتن جاذبه­های گردشگری بسیارش از بهترین کشورهای گردشگری محسوب می­شود و  از شلوغ­ترین و محبوترین تورهای گردشگریست که سالیانه گردشگران فراوانی از سراسر دنیا به این کشور سفر می­کنند.نظر خود را بیان کنید