تاریخچه مختصر شرکت BMW!

در سال ۱۹۱۳ کارل  فردریش راپ از اهالی بایرن که علاقه ی زیادی به ساخت هواپیما و قطعات آن داشت در کارگاه کوچک خود دست به تولید این قطعات زد. وی پس از آشنایی با جوزف ویرت تصمیم گرفت تا شرکتی برای تولید و ساخت هواپیما و قطعات آن تاسیس کند پس از مدتی این شرکت ورشکست شد و کارل مجبور شد تا از آن شرکت جدا شود. اما کارل دست بردار نبود و به کمک یکی از دوستانش توانست در مونیخ کارگاه کوچکی برای تولید قطات هواپیما ایجاد کند. در این راستا همکاری این کارگاه با شرکت بی اف دبیلو آغاز و نام این کمپانی به بی ام دبلیو که مخفف صنایع موتوری باواریا یا بایرن نام دارد تغییر یافت. کارل و همکارانش در این شرکت تازه تاسیس به تولید قطعات هواپیما پرداختند و در این زمینه حرف اول را میزدند به طوریکه در جنگ جهانی این شرکت تمامی هواپیماهای جنگی آلمان را تولید میکرد. در سال ۱۹۲۸ شرکت بی ام دبلیو اقدام به خرید شرکت کوچک خودروسازی و موتورسازی فاقزوگ فابریک آیسناخ کرد و با قیمتی بسیار پایین توانست مالکیت این شرکت را به دست گیرد. پس از خرید این شرکت خودروسازی عوامل بی ام دبلیو تصمیم گرفتند تا با استفاده از مجوز خودروسازی این شرکت نسبت به تولید خودرویی با نام تجاری خود اقدام کنند. این خودرو بی ام دبلیو دیکسی ۳ نام داشت که با سرعت ۷۵ کیلومتر بر ساعت میتوانست حرکت کند که در آن زمان بسیار چشمگیر بود و ساخت این خودرو تا ۱۸ هزار دستگاه نیز رسید. این خودرو توانست با شرکت در مسابقات اتومبیل رانی مقام اول را کسب کند و تقاضاها برای این خودرو بالا رود هم چنین مهندسان شرکت بی ام دبلیو با مشاهده این اشتیاق مردم نسبت به تولید خودروهای مسابقه ای و لوکس علاقه مند شدند و توانستد خودروی بی ام دبلیو ۳۰۳ را تولید کنند که دارای ۶ سیلندر بود.

اجاره خودرو در تهران

در سال ۲۰۰۰ این کمپانی خودروسازی دست به اقدام خرید سهام شرکت رولزرویس زد و توانست مالکیت این شرکت خودروسازی را دست بگیرد. این شرکت خودروسازی توانسته است برترین شرکت خودروسازی آلمان شود و تا فروش ۹۸ درصد در بازارهای جهانی پیش برود. این برند تنها برندی در جهان است که از خودروهای آن به عنوان تاکسی استفاده نمیشود و هر کسی آرزو دارد تا بتواند سوار یکی از خودروهای این برند شود.

جالب است بدانید که لوگوی این شرکت خودروسازی برگرفته از حرکت ملخ های هواپیما است و توسط کارل موسس این شرکت پیشنهاد داده شده است چرا که وی علاقه ی وافری به هواپیما و ساخت آن داشت.

در این مقاله سعی داریم تا شما را با خودروی بی ام و آی ۸ آشنا سازیم.

این خودرو که از سال ۲۰۱۴ تاکنون ساخته میشود کم مصرف ترین خودروی این برند خودروسازی است. این خودرو با مصرف ۲.۱ لیتر در هر صد کیلومتر در حالت ترکیبی به عنوان یک خودروی اسپورت میزان مصرف سوخت بسیار پایینی دارد.

اجاره خودرو

برای اجاره خودرو در تهران می توانید این ماشین دوست داشتنی را در تهران سوار شوید و از رانندگس با این ماشین لذت ببرید. برای این کار کافی است تا با مراجعه به سایت یوروپکار مبادرت به کرایه این خودرو کنید. این کار بسیار ارزان و بسیار ساده قابل انجام است.

موتور این خودرو سه سیلندر است و پیشرانه ی ۱.۵ لیتری دارد که میتواند به صورت ۴ چرخ متحرک نیز عمل کند. موتور این خودرو در دو حالت بنزینی و الکترونیکی عمل میکند که در حالت بنزینی ۳۶۲ اسب بخار قدرت دارد و میتواند با سیستم گیربکس ۶ سرعته شتاب پیشران ۴.۴ ثانیه داشته باشد که از صفر به صد کیلومتر برسد. نهایت قدرت این موتور ۲۵۰ کیلومتر بر ثانیه است.  اما قدرت موتور الکترونیکی این خودرو ۹۶ اسب بخار است که میتواند به ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در نهایت سرعت خود دست یابد. این موتور میتواند نهایت ۳۵ کیلومتر مسافت را طی کند.

اجاره خودرو در تهران

پیشرانه ی دیزلی این خودرو ۲.۸ لیتری است که میتواند ۱۷۴ اسب بخار قدرت تولید کند. این مدل ۴۵۰ نیوتون متر گشتاور دارد که در صورت خرید نسخه ی جعبه دنده ی دستی گشتاور ان به ۴۲۰ نیوتون متر کاهش میابد. مصرف سوخت این خودرو در مدل دستی ۷.۸ لیتر برای هر صد کیلومتر است و برای اتوماتیک ۸.۶ لیتر در هر صد کیلومتر است.

این خودرو که در بیرون خود ظاهری بسیار اسپرت دارد در داخل این چنین نیست. این خودرو میتواند در سه حالت اسپورت، کامفورت و اکوپرو به شما اجازه ی رانندگی دهد.نظر خود را بیان کنید