دلیل استفاده از ظرف غذای سگ

برای اینکه بتونین توی نگهداری سگتون حساس تر باشید باید بتونید تغذیه خوبی را در اختیار سگتون قرار بدین به همین خاطر استفاده از ظرف غذای سگ یکی از بهترین گزینه هایی هستش که می تونید برای غذا دادن سگتون استفاده کنید. استفاده از ظرف غذای سگ یکی از بهداشتی ترین راه های غذا ادادن به سگ هستش.

دلیل استفاده از ظرف غذای سگ

شاید فکر کنین ظرف غذای سگ فقط کافیه توانایی نگه داشتن غذا رو داشته باشه! ولی ظرف غذای سگ مدل های مختلفی داره و هرکدوم از اون ها هم ویژگی های خاص خودشون رو دارن و بعضی از اون ها  برای سگ شما انتخاب بهتری نسبت به مدل های دیگه هستن. انتخاب ظرف غذای مناسب برای سگ مهمه چون بخش مهمی از زندگی سگ شما که غذا خوردن هست به اون بستگی داره.

انتخاب ظرف غذای سگ ممکنه براتون دشوار باشه. در ادامه براتون توضیح میدیم چطور با توجه به نیازهای سگتون بهترین ظرف غذا رو براش انتخاب کنین. در مقاله دلیل استفاده از ظرف غذای سگ بیشتر در مورد این موضوع مطالعه کنید.

انواع ظرف غذای سگ و ظرف آب سگ رو میتونید در این بخش از پت شاپ پتچی مشاهده کنید. کاربرد هر کدوم از این ظروف متفاوت هست و از جنس های مختلفی تشکیل شدند. میتونید بر اساس غذایی که معمولا به سگتون میدین، محصولتون رو انتخاب کنید.

همچنین برای انتخاب بهتر ظرف غذای سگ مورد نظرتون میتونید از ابزارهای شخصی سازی محصولات بر حسب قیمت و محبوبیت و… استفاده کنید.

ظرف غذای پلاستیکی

در انواع اندازه ها، رنگ ها و مدل ها تولید و در پت شاپ فروخته میشن. یکی از مهم ترین مزیت های ظرف غذای سگ پلاستیکی، قیمت مناسب اون هاست.

ظرف غذای پلاستیکی سگ در صورتی که از ارتفاع بیفته نمیشکنه و در اکثر موارد در صورت شستن داخل ماشین ظرفشویی براشون مشکلی پیش نمیاد.

دلیل استفاده از ظرف غذای سگ

البته به طور کلی ظرف غذاهای پلاستیکی برای بیشتر سگ ها مناسب نیستن. علتش این هست که این ظرف غذاها به راحتی توسط سگ جویده یا خراشیده میشن. مشکل دیگه این نوع ظرف اینه که به راحتی باعث تجمع باکتری ها میشه.

ظروف پلاستیکی میتونن در برخی سگ ها مشکلات آلرژیک ایجاد کنن. نشانه این نوع آلرژی واکنش التهابی پوست صورت و چانه هست که به صورت خارش، قرمزی و التهاب خودش رو نشون میده.

استفاده از ظروف غذای پلاستیکی برای سگ ها به صورت موقت (بخصوص در مسافرت) میتونه فکر خوبی باشه ولی در طولانی مدت ممکنه برای سگ شما مشکلاتی رو ایجاد کنه.

همیشه قشنگ ترین و شیک ترین ظرف غذاهای سگی که در پت شاپ پیدا میکنید ظرف های سرامیکی هستن. این ظرف غذاها معمولا مدل های مختلفی دارن و با تصاویر مختلفی تزئین شدن. حتی برخی از اون ها دست ساز بوده و توسط هنرمندان ساخته شدن!این ظرف ها در قیمت های مختلفی پیدا میشن ولی قیمتشون بالاتر از از ظرف غذای پلاستیکی و استیل هست.

ظرف غذای سرامیکی

برای سگ ها انتخاب خوبی هستن ولی مشکل اون ها اینه که سنگینن و به راحتی میشکنن یا ترک برمیدارن. بخصوص اگر سگ بخواد باهاشون بازی کنه.

اگر ظرف غذای سگ شما لب پَر بشه، باید اون رو تعویض کنین چون برای سگ خطر بریدن صورت و دهان رو  به همراه داره. ظرف های سرامیکی ترک خورده هم بهداشتی نیستن چون باکتری ها در داخل ترک ها جمع شده و تکثیر میشن.به ظور کلی ظرف غذای سرامیکی برای سگ هایی خوبه که زیاد شیطون نیستن و عادت به بازی با ظرف غذاشون ندارن.

اگر یه ظرف غذای سرامیکی برای سگتون گرفتید هر روز بررسی اش کنید و به محض دیدن ترک یا شکستگی اون رو با یک ظرف غذای جدید و سالم تعویض کنید.

ظرف غذای اتوماتیک و مخزن دار

هردو معمولا از ۲ قسمت تشکیل میشن. قسمت اول یه ظرف غذای ساده (معمولا پلاستیکی) هست که به قسمت دوم که یه محفظه غذاست متصل شده. این نوع ظرف غذا برای این طراحی شده که وقتی خونه نیستید، سگ شما بی آب و غذا نمونه.

ظرف غذاهای اتوماتیک معمولا قابلیت تنظیم شدن دارن  و میتونن سر ساعت خاصی به سگ غذا یا آب بدن. ولی ظرف غذاهای مخزن دار تا وقتی غذا یا آب داخلشون تموم نشده، به غذا ریختن ادامه میدن.

دلیل استفاده از ظرف غذای سگ

خرید ظرف غذای سگ اتوماتیک برای سگ ها (بخصوص توله هایی که مجبورن طولانی مدت تنها بهمونن) فکر خیلی خوبیه ولی ظرف غذا های مخزن دار برای بیشتر سگ ها انتخاب مناسبی نیستن. علتش هم اینه که قابلیت کنترل میزان غذایی که سگتون مصرف کرده رو از شما میگیرن.

استفاده از ظرف غذای سگ مخزن دار بخصوص در سگ هایی که علاقه به پرخوری دارن ممنوعه چون باعث چاقی و مشکلات متعاقب اون میشه. برای همین اگر قراره سگتون تنها بمونه و میخواین از یه ظرف غذای اتوماتیک برای غذا دادن بهش استفاده کنید بهتره انتخابتون ظرف غذای قابل تنظیم و برقی باشه.

البته ظرف مخزن دار به عنوان ظرف آب میتونه استفاده بشه به شرطی که هر روز آبش خالی شده و شسته بشه تا بهداشتی باقی بمونه.

آیا سگ شما جزو سگ هاییه که زیادی تند غذا میخوره؟ خیلی از سگ ها غذاشون رو نمیخورن بلکه اونو “مستقیم می بلعن”! با اینکهتند غذا خوردن برای برخی سگ ها هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه ولی برای برخی میتونه منجر به سوءهاضمه، نفخ و حتی استفراغ بشه.

ظرف غذاهای آهسته

برای کنترل سرعت غذا خوردن سگ طراحی شدن. این نوع ظرف غذاها در کفشون زوائدی دارن که سگ رو مجبور میکنن هربار مقدار کمی از غذا رو با دهانش برداره.

مزیت دیگه ظرف غذای سگ آهسته اینه که به سگ فرصت میدن از غذاش لذت بیشتری ببره و بعد از تمام شدن غذا، کمتر احساس گرسنگی کنه. برای همین این ظرف غذا ها در طولانی مدت میتونن به متناسب موندن وزن سگتون هم کمک کنن.

 

 نظر خود را بیان کنید