زیباترین جاذبه های گردشگری شهر آتن

کی خواهیم در مورد شهر آتن صحبت کنیم که یکی از بهترین شهرهای کشور یونان می باشد و دارای زیبایی های بسیار زیادی است که سبب شده است بسیار از گردشگران و مسافران را به خود برای دیدن زیباترین جاذبه های گردشگری شهر آتن جلب نماید تا مردم بتوانند از این زیبایی لذت ببرند.

زیباترین جاذبه های گردشگری شهر آتن

اگر بخواهیم از لحاظ جغرافیایی شهر آتن را مورد بررسی قرار دهیم، این شهر مساحتی برابر با ۳۹ کیلومترمربع داراست و جمعیت آن مطابق با آخرین آمار سرشماری که انجام شده حدود ۴ میلیون نفر بوده است.

شهر آتن در جنوب جلگه مرکزی آتیک واقع شده و نهرهای کوهستانی کفیسوس و ایلیسوس در ن جریان دارند. آتن کمتر از هر پایتخت اروپایی دیگر فضای سبز دارد (چهار درصد) و آلودگی صوتی و آلودگی هوا در آن بسیار شدید است.

اگر بخواهیم در مورد اخبار گردشگری  از لحاظ جغرافیایی شهر آتن را مورد بررسی قرار دهیم، این شهر مساحتی برابر با ۳۹ کیلومترمربع داراست و جمعیت آن مطابق با آخرین آمار سرشماری که انجام شده حدود ۴ میلیون نفر بوده است. شهر آتن در جنوب جلگه مرکزی آتیک واقع شده و نهرهای کوهستانی کفیسوس و ایلیسوس در ن جریان دارند. آتن کمتر از هر پایتخت اروپایی دیگر فضای سبز دارد (چهار درصد) و آلودگی صوتی و آلودگی هوا در آن بسیار شدید است.

زیباترین جاذبه های گردشگری شهر آتن

خیابان های آتن وضعیت آب و هوا آتنآب و هوای آتن در بیشتر زمان سال گرم و معتدل است اما با رسیدن فصل پاییز چند درجه‌ای هوا رو به سردی می‌رود. اگر در این زمان آنجا هستید گاهی انتظار بارندگی زیادی را داشته باشید. برای سفر به این شهر ما از ماه آورین تا اکتبر را پیشنهاد می‌کنیم، ماه‌هایی که روزهایشان آفتابی و شب‌هایشان با نسیم خنک و دلچسب حالتان را در سفر بهتر می‌کنند.

اطلاعات ضروری در مورد شهر آتنزبان

رسمی یونانیواحد پول یورونوع برق شهری برق شهری در یونان ۲۳۰ ولت و ۵۰ هرتز است.کد کشور +۳۰اختلاف ساعت با تهران یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.شماره‌های اضطراری ۱۱۲جهت رانندگی راستفرودگاه‌های بین‌المللی فرودگاه بین‌المللی آتننمایی از جاذبه های تاریخی آتنهزینه اقامت در آتنبه منظور اقامت در شهر آتن گزینه های متنوعی در انتظار شما می باشد، اگر بخواهید که سفرتان اقتصادی باشد پیشنهاد ما این است که در خوابگاه های هاستل با پرداخت شبی ۱۰ یورو اقامت داشته باشید و اگر بخواهید اتاق های خصوص در هاستل ها برای خودتان رزرو کنید می توانید با پرداخت ۲۵ یورو اتاقی اختصاصی برای خودتان داشته باشید.

اما اگر بخواهید در هتل های شیک و سطح بالای شهر آتن در یونان اقامت داشته باشید هزینه ای که با آن روبرو هستید از ۲۵ یورو آغاز می شود. هتل‌هایی با این قیمت امکاناتی مثل حمام اختصاصی، وای فای رایگان، یخچال کوچک و بالکن دارند و بسیاری از هتل‌ها، صبحانه‌ی رایگان هم می‌دهند. در وب‌سایت Airbnb، اتاق‌های اشتراکی از شبی ۱۰ یورو و آپارتمان کامل از شبی ۲۳ یورو شروع می‌شود.

کافه های آتنشکم‌گردی در آتنرسیدیم به بخش خوشمزه سفر به این شهر یونانی، ما در راهنمای سفر به آتن قصد داریم تا درباره رستوران ها و غذاهای معروف این صحبت کنیم. بهتر است کمی با غذاهای یونانی آشنا شوید، اما در کل انتظار طعم‌های خوشمزه‌ای را داشته باشید.

تقریبا یونانی‌ها در کنار همه‌ی وعده‌های غذاییشان، یک ماست غلیظ و خامه‌ای هم میل می‌کنند. دسرها و پیش غذاهای یونانی خودشان دنیایی هستند، یکی از معروف‌ترین آنها تسازیکی است که ترکیبی از ماست و خیار با سیر است. در آتن و شهرهای دیگر یونان غذاهای تازه و متنوع دریایی را می‌توانید امتحان کنید. انواع ماهی، صدف، هشت پا، خرچنگ و …

زیباترین جاذبه های گردشگری شهر آتن

خوراک‌هایی هم که با گوشت درست می‌شوند نیز گزینه‌های وسوسه‌انگیزی هستند. برای صبحانه در کنار صبحانه‌های مفصلی که هتل‌ها ارائه می‌دهند پنیر فتا که به پنیر یونانی هم معروف است را نوش جان کنید، یونانی ها از این پنیر در سالادهایشان بسیار استفاده می‌کنند.

اگر دنبال یک غذای سریع و خوشمزه هستید، ساندویچ سوولاکی را سفارش دهید. در این ساندویچ گوشت به شکل همان کباب ترکی خودمان طبخ و در نان مخصوص پیتا گذاشته می شود، با این ساندویچ همان تسازیکی که چند خط پیش در موردش حرف زدیم سرو می‌شود.نظر خود را بیان کنید