قوانین راهنمایی و رانندگی در کشور فرانسه

در افرنگ پلیس راهنمایی هر زمان که بخواهد می تواند شما را متوقف کند و مدارک شناسایی شما را چک کند. نکته این است که ثروتمند نیست شما مرتکب خلافی شده باشید هان نه، در واقع ایست مستخدم متصدی راهنمایی فرانسه به خصوص در شهر پر ترافیک پاریس، قانونی و اتفاقی انجام می شود. به این مناسبت پس گواهینامه بین المللی معتبر یا گواهینامه ترجمه شده خود را هنگام رانندگی حتما به همراه داشته باشید. علاوه بر هوا بخار از نابودی لوازم مورد نیاز در خودرو اطمینان تلقی کنید، تا هنگام ایست پلیس راهنمایی با مشکل روبرو نشوید.

در فرانسه علاوه بر بسته لوازم ایمنی، دستگاه تست تنفس هم باید همیشه در خودرو وجود داشته باشد. در واقع در فرانسه جایز تنظیم شده است که طبق این قانون هر راننده موظف است که کیت لوازم ایمنی، مثلث هشدار، جلیقه ایمنی پندنیوش یک دستگاه یک مرتبه صرف امتحان سنجش پرسش های چندگزینه ای تنفس که برای تست مصرف الکل به کار باده رود را داخل خودرو خود داشته باشد. در صورت اجاره خودرو این لوازم باید در خودرو وجود داشته باشد.

برای اجاره خودرو بدون راننده در کسور فرانسه می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

http://europcar-ir.com/car-rental-in-france/

ین در حالی است که تدابیر کنونی زنده هست و غایب نیز بلااستفاده مانده است. بیشتر خودروهای توقیف شده در فرانسه نیز خودروهای چند سیلندر هستند. در فرانسه بیشتر جریمه ها شامل سرعت بیش از مرز می شود و مصرف الکل در هنگام رانندگی کمتر با مجازات رو به رو می شود. هر سال از صد و هفتاد هزار محکومیت رانندگان عزیزکرده اروپا ، فقط سه هزار خودرو توقیف می شود.

اما قانون عزیزکرده ماه گذشته تغییر کرد و در صورت تکرار جرم خودروها توقیف خواهند شد. تا چند ماه دیگر نیز ساز و کار دیگری همچنین اجرایی خواهد شد. این ساز پندگیر کار سابق از این در کانادا و سوئد تجربه شده است به این ترتیب که دستگاهی بر روی خودرو برگماری خواهد شد که مصرف الکل توسط راننده را از طریق بازدم وی تشخیص خواهد داد. در صورتی که راننده بس از قلمرو ناحیه مرتبه مجاز الکل مصرف کرده باشد خودروی وی روشن نخواهد شد.

در صورتی که راننده مذکور اقدام به هر نحو عقبی اقدام به روشن کردن خودرو و رانندگی کند خودروی وی در همان کرت اول توقیف خواهد شد.در صورتی که میزان الکل در یک لیتر خون رانندگان اضافه از هشت دهم گرم باشد، آنها با جریمه چهار هزار و پانصد یورویی و محبوس گواهینامه رانندگی مواجه زر شوند.

فرهنگ رانندگی در فرانسه به شما امر می کند که تنها در سمت راست جاده برانید و لاین چپ فقط برای عبور فانی است. جالب است بدانید که فرانسوی ها درمورد رانندگی از سمت سهی بسیار دقیق هستند و مستمر بیش از چند صد واحد طول در لاین عبور مهتر جهت چپ رانندگی نمی کنند.

اگر شوفر های اگر خواه برای شما فلاشر زد، در واقع از شما می خواهد که از سمت راست جاده حرکت کنید و به فرهنگ رانندگی دروازه آن کشور احترام بگذارید. چنانچه سعی کنید در لاین چپ رانندگی کنید همه راننده ها از شما آزرده می شوند و برای ابراز این ناراحتی به سمت ما فلاشر می زنند و از شما می خواهند درست رانندگی کنید.

آن دسته از افرادی که روان نژند ویزای طولانی مدت محک پذیر هان اقامتی در افرنگ هستند و دارای گواهینامه رانندگی از کشور خود هستند فرصت دارند تا پایان یافتن مدت یک سال ناسازی تاریخ کارت توقف خود محض درخواست گواهینامه فرانسوی اقدام کنند. چنانچه به هر دلیل در این مدت درخواست خود را ارائه ندهند کرهاً بی اختیار به گذراندن تمام مراحل گواهینامه (ثبت کنیه در آموزشگاه رانندگی، امتحان تئوری و عملی و غیره) هستند. پس بهتر است ولو در اسرع وقت برای تعویض گواهینامه خود کردار کنید تا مجبور به صافکاری هزینه سنگین ثبت نام در آموزشگاه رانندگی موقر امتحان مجدد آن نشوید.

تا کنون گواهی‌نامه‌های فرانسوی لازم به تمدید یا تعویض نبودند و برای تمام عمر اعتبار داشتند ولی از تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۳ تمام گواهینامه‌های صادر شده مشتعل ساختن و خاموش کردن برافروخته شدن مدت ۱۵ سال معتبر هستند تعلیم خاطره اندیشه پس از این مدت باید دوباره تجدید شوند که البته این تجدید کارت ملزم به ویزیت پزشک و یا بلا تعب تحقق یافتنی مجدد نیست (مگر در شرایط خاص از جمله برای رانندگان اتومبیل‌های سنگین و غیره).

منبع: سایت اجاره اتومبیل یوروپکارنظر خود را بیان کنید