درب ضد سرقت و مقایسه ی انواع آن

بسیاری از افراد علاقه دارند تا خانه ی خود را از طریق خریداری و نصب درب های ضد سرقت ایمن کنند اما تجربه ای کافی برای خرید این درب ها ندارند. در این مقاله سعی داریم تا شما را با نحوه و چگونگی خرید بهترین درب ضد سرقت داخل ایران اشنا کنیم.

به طور کلی سه نوع درب ضد سرقت ترک، چینی و ایرانی در بازارهای ایران به فروش میرسند که بهترین درب های ضد سرقت در حال حاضر درب های ضد سرقت ترک هستند. اما از کجا متوجه شویم که دربی که خریداری کرده ایم واقعا درب ضد سرقت ترک هست یا نه.

نکاتی در این خصوص وجود دارند که با دقت به ان ها میتوانید متوجه بشوید که دبی که خریداری کرده اید ایا واقعا درب ضد سرقت ترک هست یا نه. این نکات را در ادامه برای شما اورده ایم. با این نوشته از سایت اکباتان درب همراه باشید.

درب ضد سرقت

مقایسه ی انواع درب های ضد سرقت

چهارچوب

چهارچوب مربوط به درب های ضد سرقت چینی فلزی هستند و ابزار نخورده اند. در واقع در این درب ها میتوانید جنس فلز درونی را ببینید اما در درب های ترک اینطور نیست. این درب ها جنس یکپارچه ی چوبی دارند و چهارچوب مانند درب همان جنس را دارد. هم چنینی این چهارچوب ها ابزار خورده اند و شکیل تر هستند. علاوه بر این برخی از درب ها چهارچوب های کشویی دارند که این امکان حسن نیست بلکه عیب مهمی برای درب های ضد سرقت محسوب میشود و ایمنی این درب ها را پایین می اورد.

درب ضد سرقت (1)

قفل و لولا

مهم ترین بخش درب ضد سرقت بخش لولا و قفل ان است در واقع اگر این بخش مرغوب نباشد درب با درب های معمولی هیچ تفاوتی ندارد. در درب های ضد سرقت ترک میتوانید قفل و لولا را از داخل و بیرون مشاهده کنید در حالیکه این عمل برای درب های ضد سرقت چینی امکان پذیر نیست. هم چنین جنس این قفل و لولا در درب های ضد سرقت ترک بسیار معتبر بوده و ضد اسید و برش است.

درب ضد سرقت (3)

هم چنین قطر قفل و لولای درب ضد سرقت ترک از چینی ده برابر بیشتر است که موجب مستحکم تر شدن قفل درب میشود و مانع از شکستگی قفل در هنگام ورود با زور میشود. در حالیکه در درب های چینی این ضعف سعی شده است تا با استفاده از قفل مرکزی و چنگگ این ضعف را تا حدودی برطرف کنند.

درب ترک

دیگر ویزگی قفل درب های ضد سرقت ترک این است که قابل تنظیم است و لولاهایی با قابلیت رگلاژ دارند در حالیکه درب های ضد سرقت چینی این قابلیت را ندارند.

همانطور که گفتیم باید جنس قفل و لولا جنس مرغوب و استانداردی باشد تا هم مقاومت خوبی در برابر فشار داشته باشد و هم دچار گیر کردن نشوند چرا اگر قفل این درب ها گیر کند تنها راه باز کردن درب خانه شکستن کامل درب است. همین ویژگی های مهم برای قفل درب ها است که موجب افزایش کیفیت درب های ضد سرقت ترک و بالطبع بالا رفتن قیمت ان ها شده است.

درب ضد سرقت (2)

رویه ی درب

رویه ی درب های ضد سرقت ترک، ایرانی و مشابه ترک همگی از جنس چوب هستند. این چوب روی بدنه ی فلزی درب کشیده شده که میتواند چوب طبیعی و یا مصنوعی باشد. هر چه تزئینات این درب ها بیشتر باشد و در ساخت ان ها از چوب طبیعی استفاده شده باشد قیمت بالاتری دارد و مسلما ان درب ترک است.

درب ترک

اما رویه ی درب های ضد سرقت چینی تماما فلز است و برای مناطقی مورد استفاده قرار میگیرد که رطوبت بالایی دارند. این درب ها تزئینات خاصی ندارند و مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی دارند.

برای تشخیص درب های ضد سرقت ترک از سایر درب های داخل بازار ایران موارد دیگری هم چون وزن درب، ابعاد درب و نحوه ی نصب درب را نیز مورد توجه قرار دهید تا جنسی با کیفیت برای ایمنی خانه ی خود تهیه کنید.نظر خود را بیان کنید