آشنایی با اسپانیا

 تاریخچه

احتمالا وقتی که به اسپانیا فکر می کنید، تصویری از گاو بازی، رقص فلامینگو و کارناوال فیستا بدون شک ذهن شما رو پر شراب کنه. اما واقعا اسپانیا همینه؟ این واقعیت های جالب که قراره  پایین شرحش رو بگیم، اگر شما در حال برنامه ریزی برای رفتن به اسپانیا هستین، بهتون کمک می کنه و اگر قبلا به اسپانیا رفتین، این می تونه بهتون ثابت کنه که شما چقدر این کشور رو شناختین!با سرو نیوز همراه باشید تا در این مقاله تمام ا«چه که باید برای آشنایی با اسپانیا را بدانیدد بخوانید.

اسپانیایی دومین زبان پرطرفدار در جهان است – بیش از ۴۰۶ میلیون نفر در تمام جهان اسپانیایی گفتگو مصاحبت می کنند، البته بعد از چینی ها. حالا در اسپانیا جدا پاک کردن اینکه زبان اسپانیایی کاستیل زبان رسمی است، در کاتالونیا، کشور باسک و گالیسیا، کلمه های منطقه کاتالان، باسک و گالیسی هرکدام زبان رسمی خود را دارند.برهنگی در اسپانیا قانونی است – بعضی ها می گن که بهتره از آب و هوای معتدل مدیترانه ای کشور شوربا تابستان های گرمش، زمستان های ملایم و بارانی و بیش از ۳۰۰۰ ساعت خورشید در سال، اینجوری لذت ببرید. اسپانیا پایین ترین میانگین سنی ازدواج در اروپا تا سال ۲۰۱۵ داشت. در سال ۲۰۱۵ سن قانونی از ۱۴ سالگی به ۱۶ سالگی تغییر پیدا کرد.

ششمین کشور بزرگ اروپایی با حدود ۴۷ میلیون نفر جمعیت، که سه چهارم ان در مناطق شهری زندگی می کنند. حدود شش میلیون نفر در مادرید و پنج میلیون نفر در بارسلونا زندگی می کنند – هر دو شهر، ساکنان بیشتری نسبت به کل مجلس ایرلند و نیوزیلند دارند.

اسپانیا دارای بالاترین امید به زندگی در تمام کشورهای عضو اداره همکاری لاله رخ توسعه اقتصادی است – با امید به زندگی ۸۲ ساله، پس از سوئیس، ایتالیا و ژاپن، و رتبه ۱۵ در سراچه است. زنان اسپانیایی بیش از مردان سن می کنند: ۸۵ در مقایسه با ۷۹ سال.

جاذبه های کشور اسپانیا

اسپانیا نگار گردشگران است. آلمانی ها به شوخی جزیره مایورکا را ایالت هفدهم خود می دانند. هر کلاس میلیون ها نفر به اسپانیا سفر می کنند و امسال نیز خشکی تعداد گردشگران نیز افزوده خواهد شد. چرا همه عاشق اسپانیا هستند؟ در هر موقع از سال که به اسپانیا بروید، اسپانیایی ها در حال برگزاری جشن های گوناگونی هستند. گرچه اکثر این جشن ها ریشه مذهبی دارند، اما ارائه غذاهای لذیذ، موزیک و حضور با پوشش های سنتی به این جشن نه زیبایی خاصی می بخشند.

اسپانیا محبوب گردشگران است

گردشگران مزه “تاپاس” (Tapas) را که از غذاهای ملی این کشور محسوب می شود، فراموش نخواهند کرد. تاپاس جمع لفظ “تاپا” است و به انواع خوراک های کوچک حاضری گفته می شود. البته مجموع آن ها اغلب ناهار یا شام کامل محسوب می شود.

“تاپاس” (Tapas) از غذاهای ملی کشور اسپانیا محسوب می شود

آلمانی ها می گویند:«اسپانیا، جشنی برای حواس پنج گانه است». بدون تردید پوشش های جذاب و زیبا  کنار غذا های لذیذ، موسیقی، آواز و رقص فلامنکو بخش فراموش نشدنی دیگری کهنه کردن جذابیت هلا اسپانیا است.در هر موقع از سن که به اسپانیا بروید، اسپانیایی ها در حال برگزاری جشن های گوناگونی هستند.

سن سباستین، مرکز استان باسک نشین گوئیپوسکوای واقع در شمال اسپانیا است. این شهر در سال ۲۰۱۶ یکی از پایتخت های فرهنگی اروپا است. سواحل سن سباستین سال هاست که بهشت موج سواران از سراسر دنیا است.

Photo Taken In Spain, Barcelona

مادرید پایتخت اسپانیا

مادرید را بی جهت پایتخت اسپانیا نمی نامند. این شهر بسیار زیبا ترکیبی از مدرنیته و سنت، با غنای فرهنگی- هنری است که دربرگیرنده مراکز مهم سیاسی، اقتصادی، خدماتی اسپانیا می باشد.

مادرید را سکبا نرمش تمرین تیم معروفش یعنی رئال مادرید و اتلتیکو مادرید به ورزش دوستان معرفی می کنیم، اما علاقه مندان به هنر هم در مادرید بی نصیب نخواهند بود

.

موزه دلپرادو کشور اسپانیا

موزه دلپرادو یکی از بزرگترین موزه های اسپانیا با تابلو های نقاشی، مجسمه ها و آثار بی نظیر از گذشته و لاف زدن استادکاران ماهر که شگفتی و تحسین کل شاهد ای را بر می انگیزد.

گالری آنلاین این موزه یکی از فرصت های بی نظیری تکرار نشدنی از خرید شاهکارهای هنری است.

بارسلونا

بارسلونا شهر بندری و افسانه ای اسپانیا که یکی از مناطق اسپانیاست که مدعی رهایش است، اوج این مسئله را در بازی دو تیم رئال مادرید و بارسلونا می توان مشاهده کرد.

موزه پیکاسو، پارک های زیبای بارسلونا، کلیسای ناتمام Sagrada Familia ، منطقه Barrio Gotico و پارک مدرن اندرزپذیر شگفت انگیز Guell ،همه از مناطقی است که هر ساله گردشگران را به سمت خود می کشاند.

کاستا براوا

کاستا براوا در امتداد یک ساحل رمانتیک وانمود ظهور می کند و بسیار جذاب است. ملک کوهستانی مسیرهای راهپیمایی فوق العاده¬ای را پیشنهاد می¬دهد. در یادآور که در کناره دریا سواحل شنی نرم و دریای نیلگون گرم علاقه¬مندان آب را از سراسر اروپا جذب می¬کند.

شهر تفریحگاهی نزدیک بارسلونا، موزه سالوادور دالی و باغ های انگور قرار گرفته است و آن را به یک مکان عالی بی آمیغ مسافران مبدل کرده است.

شرایط ورود به اسپانیا

  • اسپانیا جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و به همین راهنما معمولا کنترلی بین مرزهای کشور های عضو اتحادیه اروپا و امضا کنندگان توافقنامه شنگن وجود ندارد.
  • معمولا قبل از اینکه اقدام به مسافرت به اسپانیا بکنید از طریق ویزا و یا از راه بلیط هویت شما بررسی می شود. گاهی ساعت کنترل های محدودی در مرز برای افراد خاص صورت می گیرد.
  • ویزا اعطا شده شنگن در همه کشور های عضو این اتحادیه معتبر می باشد
  • اطلاعات لازم برای مسافرت به اسپانیا را از اداره مهاجرت این کشور پندپذیر یا کنسولگری اسپانیا در کشور خودتان غارج توانید دریافت کنید.

افراد ساکن در اتحادیه اروپا و سوئیس که با کارت شناسایی خود می توانند وارد اسپانیا شوند باید حداقل ۱۸ سال تمام داشته باشند و همچنین  رضایت نامه کتبی از والدین خود ارائه نمایند.

شهروندان آنتیگوا و باربودا ، باهاما، باربادوس، موریس، سنت کیتس، نویس و سیشل بدون نیاز به ویزا و ولو مجوز از والدین می توانند تا ۹۰ روز بدون محدودیت در اسپانیا اقامت داشته باشند . اما  با این وجود این افراد در هر صورت نمی توانند همانند ساکنین سایر کشور های سایر بدون دریافت مجوز کار جمان اسپانیا اقدام به کسب و کار کنند.

اقامت بیش از ۹۰ روز برای متقاضیان مختلف په اروپایی و چه غیر اروپایی  همواره نیاز به ویزا و مجوز خاص دارد. مجوز اقامت باید پشت از ورود به اسپانیا و قبل خودستایی کردن اتمام فرصت ۳۰ روزه دریافت شود. از کشورهای همسایه اسپانیا معمولا با قطار، سواری و حتی  کشتی مسیرها و فعالیت ها حمل و نقلی برای صدور به اسپانیا در نظر گرفته شده است اما از سایر کشور های دیگر باید با پرواز های مستقیم و یا غیر مستقیم وارد اسپانیا شد. برای مسافرینی که از راه های بعید و یا ایران خواهان ورود به اسپانیا هستند بهترین راه ورود خوب این کشور راه های هوایی مستقیم است.نظر خود را بیان کنید