مکان های دیدنی فرانسه!

 اگر به لیست سفر بسیاری از گردشگران نگاهی بی اندازید خواهید دید که فرانسه یکی از مکان‌هایی است که حتما در سیاهه این افراد وجود دارد و یک دلیل مشخص برای این موضوع این است که کشور فرانسه خود به‌ تنهایی زیباترین مکان‌ های جهان را در خود جای‌ داده است.

البته کشورهای زیادی وجود دارند که در عنوان یاد شده می‌ توانند با مکان های دیدنی فرانسه رقابت کنند لاکن چشم‌ اندازهای بی‌ نظیر این کشور اروپای شرقی از ارتفاعات کوه‌ های آلپ گرفته تا دره سرسبز لویر و سواحل کوت دازور نشان می‌ دهند که نباید در این خصوص بحثی داشت.

برج ایفل از مشهورترین جاهای دیدنی پاریس (Eiffel Tower)

بازدید از نماد منحصر به فرد پاریس اولین کاری است که بیشتر توریست‌ها بعد از رسیدن به پاریس انجام می‌دهند. برج ایفل با ارتفاع بیش از ۱۰۰۰ فوت (۳۲۴ متر) در پارک قهرمانی مریخ قرار دارد. این ساختار آهنی برای نمایشگاه جهانی آزمایش پذیر یادبود صدمین سال انقلاب فرانسه در سال ۱۸۸۹ توسط “گوستاو ایفل” ساخته شد. برج ایفل یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی پاریس است.

شما می‌توانید حتا در شب و هم در روز عکسهای زیبایی از برج بگیرید. می توانید برای زیر رفتن از برج از آسانسور استفاده کنید. بی شک تا طبقه دوم را می توان با پله رفت. در بالای برج مناظر باور نکردنی از پاریس را تماشا خواهید کرد و می توانید در یکی از بهترین رستوران های پاریس که در دژ قرار دارد غذا میل کنید.

جاذبه های فرانسه (2)

طاق پیروزی (Arc de Triomphe)

یکی از مشهورترین جاهای دیدنی پاریس طاق پیروزی است. طاق پیروزی در سال ۱۸۰۶ میلادی به عنوان یادبودی برای نبردهای پیروزمندانه ناپلئون بناپارت ساخته شد. آرک بازی تریومف با ارتفاع ۵۰ متری و عرض ۴۵ متری بزرگترین طاق جهان است.

پاچه پیروزی یادآور سربازانی است که جان خود را در طریقه فرانسه فدا کرده‌اند. روی دیوارهای طاق نام فرمانده‌های ارتش فرانسه وهمچنین اشکال مردان و زنان که برهنه در حال مبارزه با ارتش آلمان هستند حک شده است.

زیر طاق آرامگاه یکی از سربازان گمنام جنگ جهانی اول است که به یادش همیشه آتشی در آنجا روشن می شود. این بنا در میدان «شارل دوگل» و در انتهای غربی شانزه‌لیزه قرار گرفته و مرکز محور تاریخی پاریس محسوب می‌شود.

France tourism destinations

موزه لوور فرانسه

تور پاریس از دپارتمان و فرد مهمی برخوردار است بی درنگ هم بازدید از موزه لوور پاریس است که از پر بازدید ترین موزه ها در دنیا به شمار می رود. این موزه دارای آثار باستانی، فرهنگی، هنر و تاریخ آدمها بوده و از هر نقطه ی جهان تمدنی را برای نمایش دارد.

از جمله آثار موجود در موزه لوور می توان به تابلو مونالیزا، کتیبه کوروش کبیر، گاو بالدار آشوری، لوح حمورابی و بسیاری دومین اشاره کرد. در موزه لوور بیش از ۳۵ هزار اثر هنری وجود دارد. به موزه لوور، موزه ی عمومی نیز می گویند زیرا از سال ۱۷۹۳ میلادی تاکنون در حلقه آوری آثار تمام گیتی فعالیت دارد.

ساختمان لوور در زمان هلا گذشته از کاخ های امپراطوری و شاهانه بوده که در آن اثرهای مهم شاهنشاهی استبدادی و جمهوری منسوب به سلطنت نگهداری میشد. بعد از انقلاب کبیر این موزه به عنوان موزه ملی مستور رسمی در کشور فرانسه زبانزد شد.

موزه لوور فرانسه رو به روی میدان کنکورد در پاریس واقع شده و نیز در آن باغ بسیار زیبایی بنام باغ تویلری بی قراری دارد. از مزایای دیگرر موقعیت موزه، نزدیک کاس هلیسی کردن به خیابان شانزلیزه غرب غارج باشد که دسترسی به آن آسان صهبا باشد.

یکی از مهم ترین آثار موجود در موزه لوور پاریس، اسب دو رمز می باشد که به زمان تخت جمشید باز می گردد. اسب دو سرر در آن زمان جزو سر ستون اصلی تخت جشید بوده است.

جاذبه های فرانسه (4)

از اثرهای موجود دیگر کتیبه داریوش کبیر است که به زمانه هخامنشیان باز می گردد، متن کتیبه در مورد نماز برای اهورا مزدا، شجره نامه داریوش سرشناس و دستور احداث بنای کاخ آپادانا شوش می باشد. آثار تاریخی و ملی ایران گوهر موزه لوور به ۲۵۰۰ عدد می رسد. این رگه در لخت حظ سالن های ۱۲ تا ۲۰ موزه قرار دارد.

موزه لوور فرانسه از دیدنی ترین جاذبه های این کشور بوده و پیشنهاد می گردد مرعوب ساختن سفر به تور فرانسه حتما از این پای افزار صورت نمایید.

پارک ملی کالاکس Calanques National Park

پارک ملی کالاکس یکی از جاهای دیدنی فرانسه دارای مسیرهای باریک و ورودی‌ های شیب ‌دار از مال التجاره سنگ ‌آهک، دولومیت محک پذیر سایر کربنات‌ هایی است که در امتداد ساحل ها مدیترانه یافت می ‌شوند.

این پارک ملی در مسافتی به طول ۲۰ کیلومتر بین مارسی پندنیوش کاسسیس واقع ‌شده است. در سال ۲۰۱۲، دولت فرانسه برای محافظت از صخره‌ های این منطقه یک پارک آدمیت در آن ایجاد کرد. صخره‌ های سفید و آهکی این پارک ملی به زیبایی در آب ‌های دریای مدیترانه آرام ‌گرفته ‌اند. شما می ‌توانید با پیاده ‌روی به بالای صخره‌ ای پارک ملی کالاکس بروید سپس از آن بالا به تماشای آب‌ های ساطع اطراف بپردازید.

این همان چشم ‌انداز رویایی است که شما را طرفه ‌زده خواهد کرد. اما اگر به پیاده‌ روی و یا تماشای آب ‌های آرام از ارتفاع بالا علاقه‌ ای ندارید با استفاده از تورها کشتی‌ های تفریحی بازدید از صخره‌ های پارک ملی کالاکس داشته باشید و از مسیرهای باریک آن لذت ببرید. در میان کل خط ساحلی مدیترانه در کشور فرانسه و یا همان ریویرای فرانسه این پارک ملی یکی از نقاط بسیار مهم محسوب می ‌شود.

جاذبه های فرانسه (5)

کلیسای نوتردام

کلیسایی عظیم در قلب پاریس و نزدیک رود سن که ساختش دو قرن، از ۱۱۶۳ تا ۱۳۴۵ میلادی، طول کشیده و زمانی بزرگترین کلیسای افرنگ بوده. اسم کلیسا و فضای عجیب و جادویی‌اش بی‌اختیار ما را یاد گوژ‌پشت نتردامِ ویکتور هوگو می‌اندازد؛ ناقوس‌زنی که در برج‌های دوقلوی ۶۹‌متری این کلیسا زندگی می‌کرده.

جاذبه های فرانسه (6)

نوتردام با آن مجسمه‌های چوبی کوچک و بزرگ و ناقوس‌های غول‌آسایش، شاهکار معماری گوتیگ فرانسوی است؛ بزرگترین ناقوسش ۱۳ تن وزن دارد و سالی چند بار، از جمله در ۱۱ نوامبر، سال‌روز پایان جنگ جهانی اول، به صدا گوهر می‌آید. این کلیسا پربازدید‌ترین مکان دیدنی بدون بلیط در پاریس است که سالی ۱۳ میلیون نفر برای تماشایش می‌آیند. از ایستگاه متروی «سیتی» مورد تایید قرار گرفتن راحتی می‌توانید به نتردام بروید.نظر خود را بیان کنید