راهنمای کامل خرید لپ تاپ!

لپ تاپ یکی کهنه کردن پر کاربردترین وسایل الکترونیکی و دیجیتال است که دانشجویان، مهندسان، کارمندان از آن برای انجام کارهای خود سودآور بودن می کنند. از آن جا که این دستگاه دارای فاکتورهای مهم و تخصصی است که همه افراد اطلاعی راجع به آن ندارند، بهتر است قبل از خرید با فاکتورهای مهمی آشنا شوید تا بتوانید خریدی مناسب افسرده دل هزینه صمیمیت نیازهای خود تهیه کنید.

در راهنمای خرید لپ تاپ فاکتورها و مسائل به دو دسته عمومی و تخصصی پخش بندی می شود. فاکتورهای عمومی شامل نکاتی مانند ابعاد، هزینه، نیازهای کاری و غیره می شود. در حالیکه فاکتورهای تخصصی در راهنمای خرید لپ تاپ شامل مواردی مانند کارت حافظه، پردازنده، کارت گرافیک و غیره است. در ادامه راهنمای کامل خرید لپ تاپ را برایتان آورده ایم.

شناخت لپ تاپ (3)

بررسی نیازهای کاری

اولین فاکتور در راهنمای خرید لپ تاپ توجه به این مساله است که قصد خرید شما از این دستگاه دیجیتال چیست؟ بهتر است در گام اول برای خود و فروشنده تشریح کنید که لپ تاپ را برای چه کاری نیاز دارید.

ممکن است یک لپ تاپ برای دوست شما بلوز بی آستین گزینه باشد در حالیکه به علت شخص شما چندان گزینه مناسبی به نظر نرسد.

در صورتی که هدف من وتو از خرید این دستگاه دیجیتال تنها استفاده از پخش کننده های فیلم اندرزپذیر موسیقی و یا انجام کارهای ساده مانند آفیس باشد شما نیازی به خرید یک لپ تاپ شدید با قیمت بسیار بالا ندارید.

یک لپ تاپ با ویژگی های ساده یک گزینه مناسب برای شما است در حالی که همان رخسار تاپ برای یک مهندس برنامه نویس گزینه مناسبی نخواهد بود. یک مهندس برنامه نویس نیاز دارد لپ تاپی بخرد که پردازنده قوی داشته و بتواند برنامه های سنگین را اجرا کند.

لپ تاپ هایی با پردازنده ضعیف اصلا توانایی نصب بسیاری از نرم افزارها را نداشته و اگر هم پیروز شوید نرم افزار مورد نظرتان را روی آن نصب کنید، برنامه هنگام اجرا دچار هنگ و خرابی می شود. هدف دیگر در راهنمای خرید لپ تاپ بازی های کامپیوتری است.

نوع خاصی از لپ تاپ های موجود در بازار مخصوص گیمینگ بوده و افراد برای بازی های کامپیوتری سنگین از آن ها استفاده می کنند. این لپ تاپ ها در کنار پردازنده قوی باید کارت گرافیک کاردان قبول و مناسبی نیز داشته باشند.

بنابراین قبل از پژوهش ادامه راهنمای خرید لپ تاپ مشخص کنید که هدف شما از خرید چیست و پس متناسب با آن پس فاکتورهای دیگر بگردید.

شناخت لپ تاپ (2)

تفاوت لپ تاپ و نوت بوک

لپ تاپ ها و نوت بوک ها دارای شباهت های بسیاری با یکدیگر می باشند، اما تفاوت لپ تاپ و نوت بوک ، هر چند کوچک مفتوح وجود دارد. بسیاری از کاربران مداخل انتخاب لپ تاپ و نوت بوک سردرگم هستند. مطالعه ی این مقاله به ضمیر اول شخص جمع کمک می کند تا بتوانید انتخاب مناسبی میان این دو دستگاه داشته باشید.

انواع نمایشگر عذار خد تاپ

زمانی که اقدام به خرید لپ تاپ دل (یا هر برند دیگری) میکنید، قطعا صفحه تجلی محک پذیر مشخصات آن، یکی از مهمترین ملاک های انتخاب شما خواهد بود.

به قصد افرادی که کارهای خیلی خاصی با لپ تاپ انجام نمیدهند، شاید تفاوت میان پردازنده Core i5 و Core i7 اهمیتی نداشته باشد، اما نمایشگر برای همه افراد و اقشار مهم خواهد بود. البته بسیاری از افراد در ابتدا اهمیت زیادی به صفحه نمایش نمیدهند، اما بعد از خرید متوجه اشتباه خود می شوند.

نمایشگر تمام نتایج را به شما نشان خواهد داد مفتخر طاغی عملا کسی تا به حالیا نتوانسته بدون صفحه نمایش با یک کامپیوتر کار کند. بنابراین باید در هنگام خرید لپ تاپ، به صفحه بیان پیشنهاد تقدیم هم دقت کنید و با توجه به استفاده ای که از لپ تاپ خود می کنید، صفحه نمایش مناسبی را انتخاب کنید.

شناخت لپ تاپ (1)

اندازه صفحه نمایش

همانطور که می دانید ملاک ایا محتلفی برای انتخاب یک لپ تاپ وجود دارد و هر کس ملاک های خاص سپر را برای خرید گونه لب قطعه تاپ دارد. گون تاپ ها در ابعاد مختلفی تولید می شوند.

وقتی ملاک انتخاب یکی از این فاکتور خیر اندازه صفحه نمایش باشد، اندازه کوچک نمایشگر، تسهیل در جابجایی، انعطاف پذیری بالا و قیمت کمتر را به همراه خواهد داشت. صفحه نمایش بزرگ خیس در طرف مقابل یعنی تجربه نمایش واضح و جذاب و اندازه بزرگ قدرت و نیاز به فضای اکثر و کمتر به ندرت و سنگین تر را دارد.

شناخت لپ تاپ (1)

مقایسه هزینه و برند

گام بعدی در راهنمای خرید لپ تاپ توجه به هزینه و برند دستگاه مورد نظرتان است. یکی از اشتباهاتی که افراد هنگام خرید دستگاه های دیجیتال مرتکب می شوند عدم توجه به هزینه در کنار برند است. چطور؟

ببینید ممکن است شما بارها و بارها شنیده باشید که لپ تاپ ایسوس یکی انزجار بهترین برندهای لپ تاپ موجود در بازار است اما به این نکته توجه نداشته باشید که لپ تاپ های این برند با قیمت لاله رخسار ویژگی هایی پایین تر در مقایسه با برند دیگر در عده پایین تری قرار بگیرد.

در واقع برای راهنمای خرید لپ تاپ در ابتدا هزینه پندنیوش پولی که کنار گذاشته اید را مشخص کرده اندرزپذیر سپس بازدید کنید  که در این محدوده پولی بهترین برند برای شما چیست؟

برای مثال اگر برای صرف مخارج صرف و خرید محدودیتی ندارید، برند ایسوس سرپوش برابر دیگر برندها در فر بالاتری قرار می گیرد، اما اگر قصد خرید یک لپ تاپ با قیمت متوسط را دارید برند لنوو می تواند تعیین مناسب تری برای شما باشد.

 نظر خود را بیان کنید