خواص لیمو ترش برای سلامتی!

 لیمو جز خوراکی‌های رایج در هر آشپزخانه‌ای است. لاف زدن لیمو می‌توانیم در پخت ماکول و یا درست کردن نوشیدنی استفاده کنیم. لیمو نه بی زن میوه‌ی طعم‌داری است که می‌تواند طعم غذا را تغییر دهد، بلکه خواص شگفت‌انگیز بسیاری نیز دارد.

لیمو جزء مرکبات است؛ یعنی این میوه مملو آخور از ویتامین C است. لیمو دارای کالری اندکی است؛ و علاوه بر ویتامین C حاوی کلسیم، پتاسیم، فیبر پکتین، و مقداری کمی ویتامین A، فسفر، آهن، و منیزیوم است. لیمو یک ضد باکتری و ضد عفونی طبیعی است و می‌تواند علیه بسیاری از عفونت‌ها مبارزه کند.

لیموترش، بسته‌ای پر از ماده ها مخدرها(هروئین و ) مغزی است. آب‌ آمیخته ها حاوی ویتامین سی، بی کمپلکس، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و فیبر است. جالب است بدانید لیمو ترش بیشتر از سیب و رزبن پتاسیم دارد.

در ادامه این مطلب از سرو نیوز شما را با خواص لیمو ترش برای سلامتی آشنا می کنیم.

خواص لیمو ترش (1)

خواص لیمو ترش

تمدن‌های باستانی معتقد بودند که لیمو ترش می‌تواند تمامی سموم را از بدن دفع کند و برخی از تحقیقات اخیر نیز نشان داده است که این موضوع می‌تواند صحیح باشد.

مخصوصا، مطالعه‌ای که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است ، فعالیت بیولوژیکی مرکبات، به طور خاص بیوفلاونوئید در فعالیت‌های ضد سرطانی را تایید می‌کند.

لیمو یک آرامبخش طبیعی

بررسی‌ها نشان می‌دهد بسایط درختان میوه(نارنج تاثیر آرامبخش دارد و محاسن مفرط، سرگیجه، اضطراب، تنش و دستپاچگی را از وسط پایگاه می‌برد.

استنشاق روغن لیمو، هوشیاری و قدرت تمرکز فرد را افزایش می‌دهد؛ برای افزایش توانایی کارمندان در گرداگرد کار از خوشبوکننده با بوی لیمو استفاده می‌شود. اگر حالت عصبی و نگرانی دارید، چند قطره روغن لیمو را سطح دستمال بچکانید و بو کنید.

خاصیت تسکین درد لیمو

آب‌ لیمو تاثیر قوی قلیایی روی بدن دارد و عامل طبیعی در برابر اسید اضافه بدن است، این اسید اضافه موجود در بدن، نقشی مهم در درمان دردهای روماتیسم دارد؛ روزی ۳ بار یک گیلاس خیمه ایوان آب ولرم محتوی آب یک لیمو بخورید و در صورت شدت درد، به هر یک لیوان، آب ۲ عدد لیمو اضافه کنید.

خواص لیمو ترش (2)

دندان درد

لیمو ترش برای سلامت دهان و دندان عالی است. برای تسکین دندان درد چند قطره آب لیمو ترش را در ناحیه مورد نظر بریزید. آب لیمو ترش خونریزی لثه را قوم کرده و بوی بد دهان ناشی از بیماری های لثه را از طی می برد.

برای نقره گون و قیرگون کردن دندان ها می توان چند قطره آب لیمو ترش را روی خمیر دندان اضافه کرد.

خستگی مفرط

افرادی که مسافت‌های طولانی پیاده‌روی می‌کنند، با احساس خستگی می‌توانند با احداث سوراخی روی لیمو با استفاده از نی آب آن را بمکند تا علاوه جفت احساس تازگی، از خواص دارویی لیمو استفاده کنند. کاوشگران برای محافظت از عفونت‌های منطقه استوایی نیز باز یافتن لیمو استفاده می‌کنند.

مقدار کمی آب‌لیمو نسبت پهلو مقدار زیاد آب، تشنگی را به طور موثر رفع می‌کند. مسافران با تجربه تصریح می‌کنند، افزودن کمی آب‌لیمو به آب آشامیدنی معمولی در شهرهای مختلف، باعث ضدعفونی و مانع بیماری بر کاغذ زودرنجی به آب‌های آلوده می‌شود.

از آن جایی که روغن لیمو فعالیت مغز را تحریک می‌کند، هر زمانی که بدون هیچ دلیلی احساس خستگی کردید و یا این که به سختی می‌توانید تمرکز کنید، ۴ قطره روغن لیمو را به یک لیوان آب اضافه کنید و هر چند ساعت یک لیوان آب‌لیمو بخورید.

خواص لیمو ترش (3)

کمک به فرآیند هضم

آب‌ لیمو نه تنها باعث فرآیند هاضمه بهتر و سالم‌تری می‌شود، بلکه سموم (زهرابه‌های) دستگاه گوارش شما را رقیق می‌کند و باعث از بین رفتن علائم سوءهاضمه، نظیر سوزش شکم، آروغ و نفخ هم می‌شود.

سرماخوردگی

لیمو به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی ویتامین C، سیستم صلح و بلوا کالبد را تقویت می‌کند به طوری که نوشیدن یک فنجان آب لیمو در روز به محافظت پاک کردن بدن در برابر سرماخوردگی و آنفولانزا منجر می‌شود. ویتامین سی یک ماده مغذی و نوعی آنتی اکسیدان برای دفاع از سیستم ایمنی بدن است.

مراقبت از پوست

برای داشتن پوستی فروزان و درخشان، انگبین و لیمو را با هم ترکیب کنید گرانقدر روی پوست تان بمالید. ویتامین سی موجود در لیمو درب ترکیب وا خواص پادزهر عفونی کننده شهد به عنوان یک ماسک متعال در داشتن پوستی صاف و درخشان به شما کمک خواهد کرد.

رفلاکس اسید معده

بیماری ریفلاکس هنگامی رخ می‌دهد که اسید معده شوراندن به هیجان آمدن مری بازمی گردد و باعث ایجاد سوزش در گلو و سینه شما میشود. آب لیمو اگرچه اسیدی است، اما خاصیت قلیایی دارد پندپذیر می‌تواند ریفلاکس را درمان کند.

بی‌خوابی

بررسی‌های متعددی نشان داده ترکیبی از روغن لیمو همراه با بابونه، سنبل‌الطیب و رازک اضطراب را کاهش می‌دهد و باعث خواب منظم می‌شود.
خواص لیمو

کم کردن احتمال سکته

مطالعات بسیاری نشان داده است که استفاده مداوم از آبلیمو و دریافت مقادیر خیروبرکت از ویتامینC  میتوانند به راسب زدایی و باز شدن عروق خونی گل خد قلبی و در نتیجه کاهش احتمالات سکته کمک کند.

موثر در درمان آسم

استفاده از یک لیوان لیموناد در صبح زود از درمان های قدیمی برای آسم است که خیلی وقت است توسط انسان مورد تحقق قرار میگیرد. خواص  ضد چرکین کنندگی لیموناد برای آسم عالیست.

کمک به کاهش مشکلات تیروئیدی

طبق تحقیقات انجام شده اثبات شده است که مکیدن آبنبات لیموئی میتواند تاثیرات زیاد مطلوبی برای درمان کم کاری کاری و یا پرکاری تیروئید داشته باشد.نظر خود را بیان کنید