بهترین غذا برای گربه ها

 غذای گربه در حفظ درد عمومی بدن و تکثیر و کاهش امتداد عمر آن خیر تاثیر چشمگیری دارد. در ادامه این مطلب هر چیزی که در مورد غذای گربه می خواهید بدانید ذکر شده است.

اگر من وشما از گربه نگهداری می کنید، باید بدانید که غذای مصرفی آن ها، بیش از آن چیزی که فکر مشروب کنید بر زندگیشان تاثیر می گذارد. گربه های نژادهای مختلف یادکرد حافظه آموزش یا حتی گربه هلا یک نژاد در سنین مختلف، نیازهای غذایی متفاوتی دارند که اگر به صورت مناسب برطرف نشوند، سبب بروز مشکلات بسیاری برای آن ها خواهد شد.

باقی مانده غذای شما، شیری که داخل یخچال به مدت چند روز مانده و یا حتی کنسرو ماهی غذای کافی و مناسبی در عوض محض گربه نیستند. آن ها نیازهایی غذایی خاصی دارند که باید توسط انواع مختلف مائده که متناسب با نیازهای طرح گربه باشد، نفی شده شود. همان طور که شراب دانید گربه نه در طبیعت از گوشت برای تغذیه استفاده می کنند. آن ها حیوانات کوچک تر از خودشان مانند موش، خرگوش، سنجاب و پرندگان را شکار می کنند و از گوشت آن ها تغذیه می کنند.

گربه نچ ذاتا لحم خوار هستند. آن ها برای زندگانی به پیمانه بالایی نفرت زدگی پروتئین نیاز دارند. به طور کلی غذای گربه باید حاوی مقدارها بالایی از پروتئین باشد تا بتواند نیازهای این موجودات را رفع کند.

در این نوشته از سایت سرو نیوز قصد داریم تا بهترین غذا برای گربه ها را به شما معرفی کنیم. پس در ادامه این نوشته با همراه باشید.

غذای مناسب برای گربه

غذایی که مناسب گربه هاست باید شامل چند دسته مواد غذایی وضع جنبه نیاز بدنشون باشه. این مواد حاوی پروتئین، کربوهیدرات، چربی، ویتامین ها و مواد معدنی هستن. البته باید توجه کنین که گربه ها برخلاف سگ نچ که همه موجود خوارند، گوشتخوار اجباری هستن. اون نی و بله از قدیم در طبیعت حیواناتی شکارچی بودن و محاکمه کردن خوردن لحم عادت کردن و به همین دلیل بدنشون به میزان پروتئین فوقانی اقتضا داره.

چه غذایی به گربه ها بدهیم؟

با اینکه گربه های خونگی، سلیقشون مروارید اکل غذا تغییر کرده لیکن نیازهاشون مانند قبله و  بیشترین قسمت غذاشون رو گوشت تشکیل میده. شما میتونین متعرض شدن گربتون غذای خشک، کنسروی و پوچ یا حتی غذایی که توی خونه تهیه کردین بدین، ولی تمام غذایی به گربتون میدین باید شامل مواد مورد احتیاج بدنش که در بالا اشاره کردیم، باشه. البته غذاهای آماده تجاری به طور نازک بین با توجه به نیازهای گربه ها فرموله شده اند و به همین دلیله که بیشتر از غذای خانوادگی اهل خانه شوهردار خانه پرورد و بازاری توسط دامپزشک ها پیشنهاد میشن.

بهترین غذا برای گربه ها

بهترین غذا برای گربه شما غذاییه که با عنایت روی سن، عقیم بودن یا نبودن، سبک زندگی اش ( داخل خانه ولو بیرون خانه) و حساسیت های اسم جسمی و روحی اش انتخاب شده باشه. برای مثال گربه های داخل خانه به غذایی نیاز دارن که انرژی کمتری داشته سنقر تا کم تحرکی شون باعث به وجود اومدن مشکلات چاقی مدخل و خروجی اون ها نشه. یا گربه الا که دستگاه ادراری حساسی داره و سابقه ابتلا نیک بهی تخته سنگ های ادراری یا گندیدگی و خوشبویی های ادراری گونه داشته، باید غذای مخصوص توجه از دستگاه ادراری سیال استفاده کنه.نظر خود را بیان کنید