راهنمای مختصر سفر به بالی

مجمع الجزایر اندونزی یکی از پرطرفدارترین قطب های گردشگری در دنیا محسوب می شود. افرادی که به بالی سفر می کنند به دنبال این هستند که به دور از دغدغه های روزمره مدتی را در آرامش از زیبایی های طبیعی لذت ببرند. بالی بدون شک یکی از جذاب ترین و منحصربفردترین جزیره های اندونزی و شاید در تمام دنیا است.

سفر به بالی با تور بالی انتخاب مناسب تری است، چرا که هم می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید و هم بواسطه ی داشتن یک تور لیدر حرفه ای می توانید در کمترین زمان بیشترین استفاده را از زمان خود در بالی ببرید. یکی دیگر از ویژگی حضور یک تور لیدر همراه شما در سفر به بالی این است که می توانید با کمک گرفتن از او با مردم محلی ارتباط برقرار کنید.

اما قبل از انتخاب تور بالی و سفر به این جزیره اسرارآمیز بهتر است تا چند نکته ی خیلی مهم را درباره این کشور و این جزیره بدانید. هیچ چیز بیشتر از یک اشتباه غیرعمدی در سفر نمی تواند خاطره ی خوب آن سفر را برای همیشه خراب کند. در این نوشته قصد داریم تا نکات مهم در سفر به بالی را با شما مطرح کنیم. پس در ادامه ی این مقاله با سرو نیوز همراه شوید.

بهترین زمان سفر به بالی

بالی در کشور اندونزی قرار دارد و همانطور که می دانید اندونزی در نزدیکی خط استوا قرار دارد. بنابراین در تمام سال آب و هوایی گرم و استوایی در این جزیره حاکم است. اما نکته ی مهم درباره ی آب و هوای بالی بارانهای موسمی است که اگر از زمان آنها خبر نداشته باشید ممکن است همه ی سفر شما را به هم بریزند.

بهترین زمان برای سفر به بالی از اوایل ماه می تا پایان سپتامبر است که به فصل خشک معروف می باشد. در این زمان می توانید از تمامی زیبایی های بالی دیدن کنید و از سواحل وسیع و زیبای این جزیره لذت ببرید.

کنترل هزینه ها در بالی

اگر با تور بالی به این جزیره سفر می کنید خیلی نگرانی خاصی درباره هزینه های خود نخواهید داشت اما اگر به صورت مستقل و با خانواده و دوستان به بالی رفته اید نکاتی را مد نظر داشته باشید.

هزینه اقامت در بالی به خصوص در های سیزن بالاست بنابراین بهتر است به جای هتل در هاستل ها اقامت کنید. می توانید با استفاده از حمل و نقل عمومی هزینه های رفت و آمد را کم کنید و از این طریق هیجان سفر را هم بسیار افزایش دهید.

اگر تصمیم دارید در بالی خرید کنید حتما به یاد داشته باشید که در بالی چانه زدن امری بسیار متداول است و شما می توانید با چانه زدن تخفیف بسیار خوبی بگیرید. اما این موضوع شاید خیلی در مال های بزرگ به کمک شما نیاید.

چند نکته مهم در سفر به بالی

ترافیک در خیابان های بالی بسیار زیاد است و اگر تصمیم دارید تا در ساعتی خاص در مکانی خاص حضور داشته باشید بهتر است که زودتر حرکت کنید. آب شیر در بالی قابل شرب نیست و بهتر است که آب معدنی خریداری کنید.

در بالی برای رانندگی اتومبیل به گواهینامه بین المللی احتیاج دارید. در بازدید از معابد سعی کنید لباسی پوشیده داشته باشید و یک نکته ی بسیار عجیب هم در بالی این است که به هیچ چیز با دست چپ یا پا نباید اشاره کنید. سعی کنید همیشه با دست راست به اطراف اشاره کنید.نظر خود را بیان کنید