تمایزی میان طب سنتی و طب نوین در درمان سرطان یافت نمیشود

تفاوتی بین طب سنتی و طب نوین در درمان سرطان نیست

دبیر کارگروه حکمت و طب ایرانی اسلامی فرهنگستان علوم پزشکی گفت: تفاوتی بین طب سنتی و طب نوین در درمان بیماری سرطان وجود ندارد و هیچ یک در این حوزه موفق‌تر از دیگری عمل نکرده است‌.

به گزارش خبرنگار ایسنا، شمس اردکانی روز شنبه، ۱۴ بهمن ماه در نشست تخصصی ارتقای آگاهی بخشی در حوزه سرطان، اظهار کرد: هزینه‌های گزافی در سال‌های زیاد با یارانه و بی یارانه در سرطان هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: ۹۰ درصد پول داروی ما برای ۱۰ درصد داروها هزینه می‌شود و ۵۲ درصد هزینه کل سلامت ما در بخش سرپایی است که اگر بیماری‌های صعب‌العلاج را از آن کم کنیم، اوضاع بسیار متفاوت‌تر خواهد شد.
دبیر کارگروه حکمت و طب ایرانی اسلامی فرهنگستان علوم پزشکی افزود: تفاوتی بین طب سنتی و طب نوین در حوزه موفقیت در مورد درمان سرطان نیست و طب سنتی در زمینه درمان سرطان موفق‌تر از طب نوین نیست و طب نوین هم بهتر از طب سنتی در این حوزه عمل نکرده است.
وی تاکید کرد: یک ویژگی در طب قدیم وجود دارد که به شدت می‌تواند از ابتلا به سرطان پیشگیری کند و آن ویژگی رعایت سبک زندگی است.
شمس اردکانی تصریح کرد: اگر سیستم سلامت به سبک زندگی وقع بیشتری بنهد، در این حوزه موفق‌تر خواهیم بود.نظر خود را بیان کنید