۳۰ طرح اجرا شده در زمینه سلامت

اجرای 30 طرح در حوزه پزشکی و سلامت

تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران منعقد شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس این تفاهم‌نامه دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران از  حمایت‌های صندوق در ارتباط با ۱۰ طرح تحقیقاتی، ۱۰ طرح پسا دکترا و ۱۰ طرح رساله دکترا بهره‌مند می‌شود.

در نشست امضای این تفاهم‌نامه نصرت‌الله ضرغام، رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناروان معاونت علمی توضیحاتی از سوابق، دستاوردها و نیز چشم‌انداز محورهای سه‌گانه و فعالیت‌ها و سیاست‌های صندوق ارائه داد و در عین حال به نحوه حمایت صندوق از فعالیت‌های علمی و پژوهشی اعضای هیات علمی و دانشجویان دکتری اشاره کرد.

به گفته وی، اعضای هیات علمی و دانشجویان باید تحقیقاتی را در نظر گیرند که بتواند سلامت مردم و جامعه را در نظر داشته باشد. بخصوص مواردی مانند اهمیت غذای سالم، محیط زیست پاک و سالم و تغییرات آب و هوایی و نیز مسایل مربوط به تغییرات هرم سنی جمعیت کشور را بعنوان موضوعات مهم تحقیقاتی به پژوهشگران یادآوری کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی، در پایان تعدادی از اعضای هیات علمی ضمن استقبال از تشکیل چنین جلسه‌ای از کلان‌نگری، جامع‌نگری و نگاه برای حل مشکلات مردم در تحقیقات که مورد پشتیبانی صندوق (INSF) قرار می‌گیرد تشکر کرده و نقطه نظرات و پیشنهادات و خواسته‌های خود را مطرح کردند. قرار شد این نقطه نظرات برای بهره برداری و جمع بندی مورد توجه قرار گیرد.نظر خود را بیان کنید