بیمارستان‌های دولتی موظف به ارائه خدمات رایگان به بیماران سرطانی هستند

ارائه خدمات به بیماران سرطانی در بخش دولتی رایگان است

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ارائه خدمات شیمی درمانی، رادیوتراپی و جراحی برای بیماران مبتلا به سرطان در بیمارستان‌های دولتی رایگان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر قاسم جان‌بابابی در حاشیه بازدید از موسسه محک، افزود: در بیمارستان و موسسه محک مجموعه‌ای از خدمات به صورت رایگان در اختیار بیماران و خانواده‌های آنها قرار می‌گیرد که فراهم کردن چنین شرایطی در بیمارستان‌های سراسر کشور، از آرزوهای ماست.

وی ادامه داد: در طرح تحول سلامت تلاش شده است دغدغه درمان بیماران در بیمارستان‌ها کاهش یابد تا جایی که در مبحث بیماران صعب‌العلاج و مبتلا به سرطان، خدمات رایگان در حوزه شیمی درمانی، رادیوتراپی و جراحی در بیمارستان‌های دولتی در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: شیمی درمانی، طب تسکینی، طب حمایتی، آزمایش‌های ژنتیک، خدمات تصویربرداری و پیوند در بیمارستان محک به صورت رایگان است. به عبارتی تمامی فعالیت‌های تشخیصی، درمانی و بازتوانی و پیوند کاملا رایگان در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

جان بابایی با بیان آنکه بیماری سرطان اطفال برای خانواده‌ها بسیار استرس‌زاست، ادامه داد: امیدواریم از نحوه فعالیت محک در سراسر کشور الگوبرداری شود و شرایط درمان مشابه کودکان مبتلا به سرطان برای سایر بیماری‌های صعب‌العلاج نیز فراهم گردد.

معاون درمان وزارت بهداشت، تمامی حلقه‌های درمانی را در محک کامل توصیف کرد و گفت: جنبه‌های روانشناسی و حمایت روانی جزو حلقه‌های درمانی است و نمی‌توان در درمان این موضوع را نادیده گرفت که خوشبختانه محک از حضور کارشناسان حوزه خدمات حمایتی به همراه کادر درمانی بهره می‌برد.

جان بابایی در پایان گفت: در تسریع فرآیند و خدمات این موسسه هر آنچه لازم است در وزارت بهداشت انجام خواهیم داد تا چراغ محک روز به روز روشن‌تر شود و خدمات لازم به کودکان مبتلا به سرطان ارائه گردد.نظر خود را بیان کنید